basura-iyi-gelen-bitkiler
Basurun Bitkisel Tedavisi
9 Haziran 2017
Basurun Bitkisel Tedavisi Ahmet Maranki
10 Temmuz 2017

Mayasıl Bitkisel Tedavi

basura-iyi-gelen-bitkiler

basura-iyi-gelen-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Mayasıl Bitkisel Tedavi

Mayasıl bitkisel tedavi, mayasıl bitkisel çözüm, mayasıl hastalığı bitkisel tedavi. Mayasıl bitkisel tedavi yöntemleri hakkında yazılmış makale.

Mayasıl bitkisel tedavi yöntemleri için kullanılan bitkiler makalenin devamında yer almaktadır. Mayasıl bitkisel tedavi yöntemlerini anlatmadan önce kısaca mayasıl hastalığı hakkında kısaca bilgi verelim.

Mayasıl Nedir ?

Mayasıl, anal kanalda dışkı kontrolüne yardımcı olan vasküler yapılardır. Bunlar şiştiği veya iltihaplandığı zaman patolojik hale veya basur memesi haline gelir. Fizyolojik durumdayken, arteryo-venöz kanallar ve bağ dokudan oluşan bir tampon görevi görürler.

Patolojik mayasılın semptomları görülen hemoroid tipine bağlıdır. İnternal basur genelde ağrısız rektal kanama ile görülürken, eksternal hemoroid bazı semptomlar. Veya tromboze durumdaysa anüs bölgesinde şiddetli ağrı ve şişlik oluşturabilir. Birçok insan anal-rektal bölge etrafında meydana gelen herhangi bir semptomu yanlış bir şekilde “hemoroid” olarak ifade etmektedir. Semptomların önemli nedenleri gözden kaçırılabilmektedir. Hemoroidin gerçek sebebi hala bilinmemekte, özellikle kabızlık olmak üzere intra-abdominal basıncı arttıran çok sayıda faktörün hemoroidin gelişmesinde rol oynadığına inanılmaktadır.

Hafif ve orta şiddetli hastalık için başlangıç tedavisi su düzeyini korumak için lif alımı ve oral sıvı alımının arttırılması. Ağrıyı dindirmek ve rahatlık sağlamak içinse NSAIDlerden oluşur. Semptomlar ciddiyse veya konservatif yollarla iyileştirilemiyorsa uygulanabilecek çok sayıda basit işlem vardır. Bu önlemleri uygulayarak iyileşemeyenler için cerrahi müdahaleye başvurulabilir. İnsanların neredeyse yarısı hayatının herhangi bir noktasında hemoroidle ilgili sorunlar yaşayabilir. Elde edilen sonuçlar genel olarak iyidir.

Mayasıl Tedavisi için Kullanılan Bitkiler

Meşe Palamudu

Meşe palamudu, mikrop öldürücü ve kanama durdurucu etkisinden dolayı açık yaraların sarılmasında. Damarlar üzerindeki yatıştırıcı etkisinden dolayı basur gibi rahatsızlıklarda kulanılır. (kaynak : sagliksifa com)

Atkestanesi

Atkestanesi, özellikle krem, merhem, tentür, jel kıvamına getirilerek cilde sürülerek kullanımında, cildin sivilcesiz, pürüzsüz bir görünüm almasına faydalıdır. Varis olan bölgelere sürüldüğünde varisin öncelikle ağrılarının geçmesinde akabinde görüntü olarak ortadan kalkmasına da faydalıdır. Antioksidan yönüyle damar hastalıklarına, hemoroit rahatsızlığına (basur), ödemlerin yok olmasına fayda sağlar. (kaynak : saglik im)

Sarısabır

Sarısabır, cilde, kırışıklıklara, yaralara ve basura faydalıdır. (kaynak : saglikvakti com)

Günlük

Günlük, antiseptik olmasından dolayı yaralarda etkili. (kaynak : medikaltedavi com)

Acı Kök

Acı kök, sivilce, çıban, basur gibi ciltle ilgili rahatsızlıkları giderir, kan temizleyici olarak kullanılır. (kaynak : bilgilersitesi com)

Civelek otu

Civelek otu, damarları daraltarak kanamayı durdurucu etkisi vardır. İç ve dış kanamaları durdurmakta oldukça faydalıdır. (kaynak : dogadansifaya blogspot com tr)

Üzerlik

Üzerlik, basur problemlerine karşı faydalıdır. (kaynak : bitkicenter com)

Tıbbi Papatya

Tıbbi papatya, basura faydalıdır. (kaynak : sabah com tr)

Civanperçemi

Civanperçemi, dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Meşe Mazısı

Meşe mazısı, hafif kan dindirici ve mikrop öldürücü etkileri de vardır. Bu şekilde özellikle pamuk mazısı denilen bir tür yaraların üstüne sarılır. (kaynak : rizegazete com)

Pırasa Tohumu

Pırasa tohumu, kabızlığı giderir. Basur memeleri için faydalıdır. (kaynak : sifaverenbitkiler com)

Arpa

Arpa, çözünmez diyet lifin zengin bir kaynağıdır. Yemeğinizde bulunan kaba yem miktarını arttırır bu da dışkıyı yumuşatır ve hacmini arttırır. Bu nedenle arpa tüketimi sindirim sağlığını geliştirir, kolon kanseri ve hemoroid riskini azaltır. (kaynak : bilgiustam com)

Sinirli Yaprak Otu

Sinirli yaprak otu, deri kaşıntılarına iyi gelir. Araştırmalar sonucu bakteriler üzerine olan antibiyotik etkisi ispatlanmıştır. Uzmanlar her türlü yarayı, hatta yıllardır kapanmamış yaraları dahi kapatabilmekte olduğu belirtmektedirler. (kaynak : saglikvakti com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.