Ahmet Maranki Basur İçin Şifalı Bitkiler

Basurun Bitkisel Tedavisi Ahmet Maranki
10 Temmuz 2017
İbrahim Saraçoğlu Basur Kürü
18 Ağustos 2017

Ahmet Maranki Basur İçin Şifalı Bitkiler

Uzman Desteği Alın

Ahmet Maranki Basur İçin Şifalı Bitkiler

Ahmet Maranki Basur İçin Şifalı Bitkiler, Ahmet Maranki hemoroid zeytinyağı, dış hemoroid bitkisel tedavi. Ahmet Maranki Basur İçin Şifalı Bitkiler.

Ahmet Maranki Basur İçin Şifalı Bitkiler hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Ahmet Maranki Basur İçin Şifalı Bitkiler makalesi sitemizde bilgi amaçlı yer almaktadır. Ahmet Maranki Basur İçin Şifalı Bitkiler için makalemizi okuyarak öğrenebilirsiniz. Sitemizin Ahmet Maranki ile ticari bağı yoktur.

Ahmet Maranki Basur İçin Şifalı Bitkiler

Prof. Dr. Ahmet Maranki, basurun yanlış beslenme sonucunda oluştuğuna dikkati çekiyor ve tüm acı baharatların basur için zararlı etkileri olduğundan bahsediyor. Basur tedavisinde faydalı baharatlar ise şunlar: safran, nane, biberiye, dereotu, tarçın, kişniş, kakule ve gülsuyu. Ahmet Maranki’nin basur tedavisi için önerdiği bitki kürleri ise şunlar:

Prof. Dr. Ahmet Maranki Basur İçin Bitkisel Tavsiyeler

Basur için Çobançantası

4 tatlı kaşığı çobançantası, 4 bardak soğuk içine atılır ve bu karışım 8 saat kadar bekletilir. Bekletilen karışım 1 gün içerisinde tüketilmelidir. Ayrıca çobançantası kaynatılır ve bu su ile basur yıkanır.

Basur İçin Zeytinyağı

Saf zeytinyağı ısıtılır. Sabahları bu ısıtılan zeytinyağından aç karnına 50 gram kadar içilir. Zeytinyağı kürüne birkaç gün devam edilir.

Hemoroid için Semizotu

Semizotu lapa haline getirilir. Lapa haline getirilen semizotu basur üzerine konulur ve bir süre bekletilir.

Hemoroid için Siyah Üzüm Yaprağı

1 bardak kaynar suyun içine 10 gram siyah üzüm yaprağı konulur ve 10 dakika demlenmesi için beklenir. Bu kürden günde 2 bardak hazırlanıp içilir.

Hemoroid İçin Maydanoz

1 bardak kaynar su içine 1 tutam ince doğranmış maydonoz ilave edilir ve bu karışım 5-10 dakika boyunca kaynatılır. Kaynayan maydanoz kürü 20 dakika demlenmesi için bekletilir. Sonra bu kür ile hemoroitli bölge bolca ıslatılır.

BitkiselTedavim’in Basur İçin Tavsiye Ettiği Bitkiler

Meşe Palamudu : Mikrop öldürücü ve kanama durdurucu etkisinden dolayı açık yaraların sarılmasında. Damarlar üzerindeki yatıştırıcı etkisinden dolayı basur gibi rahatsızlıklarda kulanılır. (kaynak : sagliksifa com)

At Kestanesi : Özellikle krem, merhem, tentür, jel kıvamına getirilerek cilde sürülerek kullanımında, cildin sivilcesiz, pürüzsüz bir görünüm almasına faydalıdır. Varis olan bölgelere sürüldüğünde varisin öncelikle ağrılarının geçmesinde akabinde görüntü olarak ortadan kalkmasına da faydalıdır. Antioksidan yönüyle damar hastalıklarına, hemoroit rahatsızlığına (basur), ödemlerin yok olmasına fayda sağlar. (kaynak : saglik im)

Sarısabır : Cilde, kırışıklıklara, yaralara ve basura faydalıdır. (kaynak : saglikvakti com)

Acı Kök : Sivilce, çıban, basur gibi ciltle ilgili rahatsızlıkları giderir, kan temizleyici olarak kullanılır. (kaynak : bilgilersitesi com)

Üzerlik : Basur problemlerine karşı faydalıdır. (kaynak : bitkicenter com)

Günlük : Antiseptik olmasından dolayı yaralarda etkili. (kaynak : medikaltedavi com)

Tıbbi Papatya : Basura faydalıdır. (kaynak : sabah com tr)

Pırasa Tohumu : Kabızlığı giderir. Basur memeleri için faydalıdır. (kaynak : sifaverenbitkiler com)

Civelek otu : Damarları daraltarak kanamayı durdurucu etkisi vardır. İç ve dış kanamaları durdurmakta oldukça faydalıdır. (kaynak : dogadansifaya blogspot com tr)

Arpa : Çözünmez diyet lifin zengin bir kaynağıdır. Yemeğinizde bulunan kaba yem miktarını arttırır bu da dışkıyı yumuşatır ve hacmini arttırır. Bu nedenle arpa tüketimi sindirim sağlığını geliştirir, kolon kanseri ve hemoroid riskini azaltır. (kaynak : bilgiustam com)

Meşe Mazısı : Hafif kan dindirici ve mikrop öldürücü etkileri de vardır. Bu şekilde özellikle pamuk mazısı denilen bir tür yaraların üstüne sarılır. (kaynak : rizegazete com)

Civanperçemi : Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Sinirli Yaprak Otu : Deri kaşıntılarına iyi gelir. Araştırmalar sonucu bakteriler üzerine olan antibiyotik etkisi ispatlanmıştır. Uzmanlar her türlü yarayı, hatta yıllardır kapanmamış yaraları dahi kapatabilmekte olduğu belirtmektedirler. (kaynak : saglikvakti com)

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.