mayasil-nedir
Basur Bitkisel Tedavi Yöntemleri
10 Nisan 2017
mayasil-nedir
Dış Basur Nasıl Geçer
10 Nisan 2017

Basur Tedavisi Evde Nasıl Yapılır

basura-iyi-gelen-bitkiler

basura-iyi-gelen-bitkiler

Uzman Desteği Alın

Basur Tedavisi Evde Nasıl Yapılır

Basur tedavisi evde nasıl yapılır, basur tedavisi İbrahim Saraçoğlu, basur tedavisi Feridun Kudan. Basur tedavisi evde nasıl yapılır sorusu hakkında.

Basur tedavisi evde nasıl yapılır sorusu hakkında yazılmış bilgi amaçlı makale. Basur tedavisi evde nasıl yapılır makalesinde Feridun Kunak, İbrahim Saraçoğlu ve 1001 Naturel Tedavi Merkezinin tavsiyeleri yer almaktadır.

İbrahim Saraçoğlu Basur Tedavisi Evde Nasıl Yapılır

İbrahim Saraçoğlu, hemoroid tedavisi için önerdiği dereotu dışında çobançantası çayının da kullanılmasını önermiştir. Basur tedavisi için oldukça olumlu sonuçlar almanızı sağlayacak olan çobançantası çayı tarifi ise şöyle. Bu çayı hazırlamak için 1 litre suyu kaynatın İçerisine bir tutam çobançantası otu koyun ve kısık ateşte 20 dakika kaynatın. Ilınmaya başladığında çayınızı süzün ve günde en fazla 2 ya da 4 fincan olacak şekilde tüketin. Basurun yanı sıra, adet kanamaları, kabızlık, burun kanaması gibi birçok hastalığa iyi geldiği bilinen bu çay. 30 gün boyunca kullanarak başta basur olmak üzere vücudunuzda sizi rahatsız eden çok hastalığın tedavisini kendi kendinize yapmış olacaksınız. Hazırlamış olduğunuz çoban çantası çayını ister içebilir istersinizde bir parça pamuğu bu çay ile ıslatıp hemoroitinizi silebilir. O bölgeye ılık bir şekilde koymanız iyileşmeniz açısından çok daha etkili olacaktır.

İbrahim Saraçoğlu Basur Kürü

Tamamen bitkisel ve hiçbir yan etkisi olmayan bu tarif sayesinde. Vücudunuza kimyevî bir madde girmeden ve basur hastalığınız ilerlemeden kolayca kurtulabileceksiniz. Genellikle oturarak çalışan ve kilolu insanlarda sıklıkla görülen hemoroid kabızlık sorunu, olarak belirti vermeye başlar. Hastalık ilerleyen evrelerinde ağrı, kaşıntı yanma ve kanama şeklinde ortaya çıkar. İbrahim saraçoğlu hemoroid hastalığı için geliştirmiş oldu bu bitkisel bir tedavi yöntemi herkesin evinde rahatlıkla uygulayabileceği türden bir yöntemdir. Bu bitkisel uygulama için size gerekli olan tek malzeme dereotu. Yapmanız gereken tek şey ise her öğünden önce aç karnına bir tutam dereotu çiğnemek. Bunu yaparken de yanında yutarken 2-3 su bardağı su tüketmek hepsi bu kadar. Oldukça kolay olan bu uygulama olan bu uygulama sayesinde vücudunuzda basurdan eser hiç kalmayacaktır.

İbrahim Saraçoğlu Basur Kürü ve Çayı Kullanımı

İbrahim Saraçoğlu hemoroid hastalığının tedavisi için tavsiye ettiği bu bitkisel tedavi sayesinde vücudunuz hiçbir zarar görmeyecektir. Ülkemizin oldukça değerli profesör doktorlarından biri olan İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen dereotu kürü ve çobançantası çayı sayesinde. Hem basur hastalığından bitkisel yöntemler ile kurtulacak hem de hiç olmadığı kadar sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olabileceksiniz. Bu kür ve çayı 1 ay boyunca düzenli olarak devam etmeniz gerekmektedir. Ciddi bir sağlık sorunu olan basur hastalığından sağlıklı bir şekilde kurtulmanızı sağlayacaktır.

1001 Naturel Tedavi Merkezi Basur Tedavisi Evde Nasıl Yapılır

Arpa : Arpa çözünmez diyet lifin zengin bir kaynağıdır. Yemeğinizde bulunan kaba yem miktarını arttırır bu da dışkıyı yumuşatır ve hacmini arttırır. Bu nedenle arpa tüketimi sindirim sağlığını geliştirir, kolon kanseri ve hemoroid riskini azaltır. (kaynak : bilgiustam com)

Halile : Sindirim sistemini düzenler. Damarı büzücü etkisi bulunur. Yaraların hızla iyileşmesi sağlar. (kaynak : faydalari com)

Günlük : Antiseptik olmasından dolayı yaralarda etkili. (kaynak : medikaltedavi com)

Sarısabır : Cilde, kırışıklıklara, yaralara ve basura faydalıdır. (kaynak : saglikvakti com)

Acı Kök : Sivilce, çıban, basur gibi ciltle ilgili rahatsızlıkları giderir, kan temizleyici olarak kullanılır. (kaynak : bilgilersitesi com)

Meşe Palamudu : Mikrop öldürücü ve kanama durdurucu etkisinden dolayı açık yaraların sarılmasında. Damarlar üzerindeki yatıştırıcı etkisinden dolayı basur gibi rahatsızlıklarda kulanılır. (kaynak : sagliksifa com)

Üzerlik : Basur problemlerine karşı faydalıdır. (kaynak : bitkicenter com)

Pırasa Tohumu : Kabızlığı giderir. Basur memeleri için faydalıdır. (kaynak : sifaverenbitkiler com)

Meşe Mazısı : Hafif kan dindirici ve mikrop öldürücü etkileri de vardır. Bu şekilde özellikle pamuk mazısı denilen bir tür yaraların üstüne sarılır. (kaynak : rizegazete com)

Sinirli Yaprak Otu : Deri kaşıntılarına iyi gelir. Araştırmalar sonucu bakteriler üzerine olan antibiyotik etkisi ispatlanmıştır. Uzmanlar her türlü yarayı, hatta yıllardır kapanmamış yaraları dahi kapatabilmekte olduğu belirtmektedirler. (kaynak : saglikvakti com)

Civelek otu : Damarları daraltarak kanamayı durdurucu etkisi vardır. İç ve dış kanamaları durdurmakta oldukça faydalıdır. (kaynak : dogadansifaya blogspot com tr)

Atkestanesi : Özellikle krem, merhem, tentür, jel kıvamına getirilerek cilde sürülerek kullanımında, cildin sivilcesiz, pürüzsüz bir görünüm almasına faydalıdır. Varis olan bölgelere sürüldüğünde varisin öncelikle ağrılarının geçmesinde akabinde görüntü olarak ortadan kalkmasına da faydalıdır. Antioksidan yönüyle damar hastalıklarına, hemoroit rahatsızlığına (basur), ödemlerin yok olmasına fayda sağlar. (kaynak : saglik im)

Tıbbi Papatya : Basura faydalıdır. (kaynak : sabah com tr)

Civanperçemi : Dolaşım sistemine fayda sağlar. Kan damarlarına iyi gelir. (kaynak : sifalibitkitedavisi com)

Feridun Kunak Basur Tedavisi Evde Nasıl Yapılır

At Kestanesi (yabani kestane) Kürü

Kür için öncelikle 1 litre saf zeytin yağına ihtiyacınız olacaktır. Zeytin yağının içerisine 20 tane kabuğu soyulmuş ve öğütülmüş at kestanesi eklenir. Daha sonra aynı karışıma bir çorba kaşığı üzüm çekirdeği eklenir. Bu karışım 20 gün bekletilir. Daha sonra tülbentle bu karışım süzülür. Elde edilen macun 20 gün buyunca bölgeye uygulanır.

Sıcak Su

Öncelikle temiz ve geniş bir leğene dayanabileceğiniz kadar sıcak su konur. Suyun sıcak olması erkeklerde soruna neden olabilir. Bu nedenle aşırı sıcak olmamalıdır. Sıcak suyun içersine bir çorba kaşığı kekik ve papatya eklenir. Ayrıca bir fincan deniz tuzu ve sirke katılır. Sonra bu karışıma 15 dakika oturulur. Bu karışım bölgeyi yumuşatacaktır. Daha sonra steril eldiven ele giyilir. Bir basur kremi veya zeytinyağı ile memecikler içe doğru yavaşça itilir.

Kabızlıktan Kurutulmak

Kabızlık basuru tetikleyen en önemli faktörlerdendir. Bundan kurtulmak için haftada 2 3 kez zeytin yağlı pırasa tüketmek faydalı olacaktır.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.