basur-mayasıl-hemoroid
Basur Tedavisi
28 Aralık 2016
Basura Ne İyi Gelir
Basura Ne İyi Gelir
28 Aralık 2016

Basur Nedir

mayasil-nedir

mayasil-nedir

Uzman Desteği Alın

Basur Nedir

Basur, basur nedir, basur tedavisi, basur tedavi edilmez ise ne olur. Bu sorulara cevap olarak yazılmış makaleyi okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Basur

Basur, anal kanalda dışkı kontrolüne yardımcı olan vasküler yapılardır. Bunlar şiştiği veya iltihaplandığı zaman patolojik hale veya basur memesi haline gelir. Fizyolojik durumdayken, arteryo-venöz kanallar ve bağ dokudan oluşan bir tampon görevi görürler.

Patolojik hemoroidin semptomları görülen hemoroid tipine bağlıdır. İnternal hemoroid genelde ağrısız rektal kanama ile görülürken, eksternal hemoroid bazı semptomlar. Veya tromboze durumdaysa anüs bölgesinde şiddetli ağrı ve şişlik oluşturabilir. Birçok insan anal-rektal bölge etrafında meydana gelen herhangi bir semptomu yanlış bir şekilde “hemoroid” olarak ifade etmektedir. Semptomların önemli nedenleri gözden kaçırılabilmektedir. Hemoroidin gerçek sebebi hala bilinmemekte, özellikle kabızlık olmak üzere intra-abdominal basıncı arttıran çok sayıda faktörün hemoroidin gelişmesinde rol oynadığına inanılmaktadır.

Hafif ve orta şiddetli hastalık için başlangıç tedavisi su düzeyini korumak için lif alımı ve oral sıvı alımının arttırılması. Ağrıyı dindirmek ve rahatlık sağlamak içinse NSAIDlerden oluşur. Semptomlar ciddiyse veya konservatif yollarla iyileştirilemiyorsa uygulanabilecek çok sayıda basit işlem vardır. Bu önlemleri uygulayarak iyileşemeyenler için cerrahi müdahaleye başvurulabilir. İnsanların neredeyse yarısı hayatının herhangi bir noktasında hemoroidle ilgili sorunlar yaşayabilir. Elde edilen sonuçlar genel olarak iyidir.

Basur nedir sorusuna cevap olarak yazılmış makaleyi okudunuz. Sitemizde basur hastalı hakkında yazılmış diğer bilgi amaçlı makaleleri okuyarak bilgi sahibi olabilirsiniz. Detaylı bilgi için bize ulaşın.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.