Basur İlaçları
Basur İlaçları
30 Aralık 2016
mayasil-nedir
Mayasıl
30 Aralık 2016

Basur İlacı

Basura Ne İyi Gelir

Basura Ne İyi Gelir

Uzman Desteği Alın

Basur İlacı

Basur İlacı, basur tedavi, basur tedavisi için kullanılan ilaç isimleri. Basur İlacı çeşitleri hakkında herşey makalemizde yer almaktadır.

Basur İlacı çeşitleri makalemizin devamında yer almaktadır. Bu makalede yazanlar bilgi amaçlıdır. Bu ilaçların kullanımı uzman hekim tarafından tavsiye edilerek kullanım gerektirmektedir.

Ağızdan Alınan Basur İlacı

Daflon Tablet : Makat bölgesindeki toplar damarları kısmen daraltarak ağrı,şişlik ve kanamayı azaltır. Önemli bir yan etkisi yoktur sürekli kullanımda günde 2 tablet, şikayetin çok arttığı dönemlerde günde 4-6 tablet alınır.

Doxium Tablet : Daha çok mikrodolaşımı düzenleyerek toplar damar dönüşünü rahatlatır böylece basurdan kaynaklanan rahatsızlıklar geriler. Hamilelik dışında önemli yan etkisi yoktur. Şikayetin derecesine göre günde 1-3 tablet alınır.

Ceravita Kapsül : Toplar damarları büzerek şişliğin azalmasını,ağrıyı azaltır.Barsakları düzenleyerek rahat dışkılama sağlar. Bilinen yan etkisi yoktur ve hamilelerde güvenle kullanabilir. Şikayetlerin şiddetlendiği dönemde günde 4 kapsül alınarak kısa sürede rahatlık sağlanır. Hemoroitin daha sakin dönemlerinde günde 2 kapsül yeterlidir.

Bazı Ağrı Kesiciler : Ağrının yoğun olduğu dönemde ağrıyı azaltmak için kullanılır ve türü önemsizdir.

Fitil Formunda Basur İlacı

Procto-Glivenol (supozituvar) : İçerdiği bölgesel uyuşturucuyla ağrıyı azaltır, şişlik ve kaşıntıyı azaltan maddeler şikayetlere iyi gelir. Belirgin yan etkisi yoktur.Günde iki defa uygulanabilir.

Proctolog (supozituvar) : Kaşıntı ve şişilk hissini azaltabilir kortizon içermediğinden belirgin yan etki oluşturmadan uzun süre kullanılabilir. Günde iki defa uygulanabilir.

Kortos Fitil (supozituvar) : İçerdiği kortizon sayesinde şişlik ve kaşıntıyı azaltır, kortizonun ciltte yapabileceği başka sorunlar sebebiyle uzun süre kullanılmamalıdır. Günde iki defa uygulanabilir.

Krem Formunda Basur İlacı

Anestol : Makat çatlağı, boğulmuş basur, cilt yanığı gibi ağrılı her durumda kullanılabilir. İçindeki bölgesel uyuşukluk sağlayan maddeler sayesinde ağrıyı azaltır. Sadece dış kısma sürülür.

Hemoralgine Pomat : İçerdiği uyuşturucuyla ağrıyı, damar büzücülerle kanamayı azaltır, dışarı ve kanülle anüs iç kısmına günde iki defa uygulanabilir.

Hedensa Pomat : İçerdiği maddeler bölgesel olarak ağrıyı ve şişliği azaltır, mentol serinlik hissi vererk rahatlatır. Hem dışarı hemde kanülle anüs içine sıkılarak uygulanır.

Proctolog Krem : Kaşıntı ve şişilk hissini azaltabilir kortizon içermediğinden belirgin yan etki oluşturmadan uzun süre kullanılabilir. Günde iki defa uygulanabilir.

Procto-Glivenol Krem : İçerdiği bölgesel uyuşturucuyla ağrıyı azaltır, şişlik ve kaşıntıyı azaltan maddeler şikayetlere iyi gelir. Belirgin yan etkisi yoktur. Günde iki defa uygulanabilir.

Kortos Krem : İçerdiği kortizon sayesinde şişlik ve kaşıntıyı azaltır, kortizonun ciltte yapabileceği başka sorunlar sebebiyle uzun süre kullanılmamalıdır. Günde iki defa uygulanabilir.

Basur tedavisi için kullanılan bitkisel ilaçlar hakkında detaylı bilgi için bize ulaşabilirsiniz.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.