basur-mayasıl-hemoroid
Hemoroide Kesin Çözüm
17 Şubat 2017
Basur İbrahim Saraçoğlu
23 Şubat 2017

Basur Bitkisel Tedavi Feridun Kunak

feridun kunak at kestanesi tarifi

feridun kunak at kestanesi tarifi

Uzman Desteği Alın

Basur Bitkisel Tedavi Feridun Kunak

basur bitkisel tedavi Feridun Kunak, Feridun Kunak at kestanesi tarifi, Feridun Kunak at kestanesi basur,. Basur için Feridun Kunak tavsiyeleri.

Basur bitkisel tedavi Feridun Kunak makalesinden önce basuru hakkında kısaca bilgi verelim.

Basur Nedir ?

Basur, anal kanalda dışkı kontrolüne yardımcı olan vasküler yapılardır. Bunlar şiştiği veya iltihaplandığı zaman patolojik hale veya basur memesi haline gelir. Fizyolojik durumdayken, arteryo-venöz kanallar ve bağ dokudan oluşan bir tampon görevi görürler.

Patolojik hemoroitin semptomları görülen hemoroit tipine bağlıdır. İnternal hemoroit genelde ağrısız rektal kanama ile görülürken, eksternal hemoroid bazı semptomlar. Veya tromboze durumdaysa anüs bölgesinde şiddetli ağrı ve şişlik oluşturabilir. Birçok insan anal-rektal bölge etrafında meydana gelen herhangi bir semptomu yanlış bir şekilde “hemoroit” olarak ifade etmektedir. Fakat semptomların önemli nedenleri gözden kaçırılabilmektedir. Hemoroitin gerçek sebebi hala bilinmemekte, özellikle kabızlık olmak üzere intra-abdominal basıncı arttıran çok sayıda faktörün hemoroitin gelişmesinde rol oynadığına inanılmaktadır.

Hafif ve orta şiddetli hastalık için başlangıç tedavisi su düzeyini korumak için lif alımı. Oral sıvı alımının arttırılması, ağrıyı dindirmek ve rahatlık sağlamak içinse NSAIDlerden oluşur. Semptomlar ciddiyse veya konservatif yollarla iyileştirilemiyorsa uygulanabilecek çok sayıda basit işlem vardır. Bu önlemleri uygulayarak iyileşemeyenler için cerrahi müdahaleye başvurulabilir. İnsanların neredeyse yarısı hayatının herhangi bir noktasında hemoroitle ilgili sorunlar yaşayabilir. Elde edilen sonuçlar genel olarak iyidir.

Feridun Kunak Basur Tavsiyeleri

At Kestanesi (yabani kestane) Kürü

Kür için öncelikle 1 litre saf zeytin yağına ihtiyacınız olacaktır. Zeytin yağının içerisine 20 tane kabuğu soyulmuş ve öğütülmüş at kestanesi eklenir. Daha sonra aynı karışıma bir çorba kaşığı üzüm çekirdeği eklenir. Bu karışım 20 gün bekletilir. Daha sonra tülbentle bu karışım süzülür. Elde edilen macun 20 gün buyunca bölgeye uygulanır.

Sıcak Su

Öncelikle temiz ve geniş bir leğene dayanabileceğiniz kadar sıcak su konur. Suyun sıcak olması erkeklerde soruna neden olabilir. Bu nedenle aşırı sıcak olmamalıdır. Sıcak suyun içersine bir çorba kaşığı kekik ve papatya eklenir. Ayrıca bir fincan deniz tuzu ve sirke katılır. Sonra bu karışıma 15 dakika oturulur. Bu karışım bölgeyi yumuşatacaktır. Daha sonra steril eldiven ele giyilir. Bir basur kremi veya zeytinyağı ile memecikler içe doğru yavaşça itilir.

Kabızlıktan Kurutulmak

Kabızlık basuru tetikleyen en önemli faktörlerdendir. Bundan kurtulmak için haftada 2 3 kez zeytin yağlı pırasa tüketmek faydalı olacaktır.

Uzman Desteği Alın

Comments are closed.